Et Cetera Cuvée Blanc

cuvee-blanc

Wino o zachwycającej świeżości i równowadze. Pomimo fermentacji w dębowych beczkach, po której następuje dalsze leżakowanie przez okres 6 miesięcy, wino nie charakteryzuje się przesadną ciężkością, za to ukazuje całą paletę aromatów i smaków słodkich owoców – przede wszystkim gruszek, pigwy i cytrusów.

Cuvée to połączenie 30% Sauvignon Blanc, 30% Chardonnay, 20% Pinot Blanc i 20% Pinot Gris.

Wino najlepsze w połączeniu z daniami z ryb, szczególnie tłustych i wędzonych, jednak sprawdzi się również jako para do gorzkawych sałatek i owoców morza, przede wszystkim przegrzebków, homara, a także kawioru. Może być świetnym kompanem prosciutto z melonem oraz koziego sera.

Podawać mocno schłodzone, ok. 8ºC.

Rocznik 2015 to jedynie 2586 butelek.

Cena: 74,90 zł

O PRODUCENCIE:
Już drugie pokolenie rodziny Luchianov łączy wspólna pasja – wino, będące odzwierciedleniem szczodrej mołdawskiej ziemi. Jej właśnie zawdzięcza wyjątkowy charakter, elegancję i nieprzeciętną jakość, które pomaga utrzymać ścisła kontrola nad każdym etapem produkcji sprawowana przez właściciela i winemakera – Alexandru Luchianova.

Winnica leży w granicach wsi Crocmaz przylegającej do Dniestru, a więc na granicy z Ukrainą, w samym południowo-wschodnim rogu kraju. Dzięki bliskości rzeki i Morza Czarnego, a także dzięki glebom o dobrej przepuszczalności, które są ciepłe na powierzchni, za to wilgotne i chłodne pod nią, rejon ten stanowi doskonałe siedlisko dla uprawianych tu odmian winorośli.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s