Leth Simply Wow! 200 United

Leth Simply Wow.jpgNieskromnie możemy przyznać – oto najbardziej wyjątkowe ze wszystkich naszych win! Czemu? Żadne inne nie ma tak unikalnego składu i metody produkcji. Żadne inne bogactwem nie zbliża się do ulotnego, bardzo złożonego, a jednocześnie niezwykle przystępnego smakowo stylu Simply Wow!

Franz Leth tworzy to wino z 200 (!) starych, rzadkich i ciekawych odmian gron. Co więcej, wszystkie one rosną na jednej parceli i są równocześnie zapylane przez pszczoły. Ponieważ jednak niektóre dojrzewają przed innymi, zbiór następuje w trzech etapach: w połowie września, na początku oraz pod koniec października. Poszczególne partie (a co za tym idzie, odmiany) zaraz po winifikacji trafiają do wspólnej kadzi i oczekują w niej na butelkowanie.

Jak nazwa wskazuje, doznania degustacyjne są wprost niesamowite. Każda z odmian przyczynia się do wzbogacenia bukietu o akcenty jasnych, czerwonych i tropikalnych owoców. Dobrze napowietrzona lessowa gleba również daje tu o sobie znać poprzez nietuzinkową mineralność. Ożywcza kwasowość zbiera te smaki w całość i gwarantuje przyjemność z picia na najwyższym poziomie.

Wino ma spory potencjał dojrzewania. Butelki nie noszą oznaczenia regionu pochodzenia (choć wino powstaje w Wagram, oczywiście), ani też rocznika, a jedynie nazwę edycji. Obecna to „L” MMXVI.

Cena: 149 zł

O PRODUCENCIE:
Weingut Leth to winnica rodzinna, stworzona z pasji Franza i Barbary Leth na początku lat 60. W latach 80. do firmy dołączyli ich synowie – Franz i Eric, a niedawno również wnuk – Franz Junior. Przez lata, dzięki stosowaniu najwyższych standardów jakości, innowacjom i inwestycjom, winnica zdobyła czołową pozycję w regionie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s