Leth Gigama Grande Reserve

IMG_0201 kopia (1)Absolutnie topowe czerwone wino winiarni Leth produkowane wyłącznie w wybitnych rocznikach. Intensywny bukiet jeżyn i wiśni, wzmocniony tabaką. Subtelne użycie dębiny, niezwykle złożone, aksamitne taniny, które jednak nie wysuwają się na pierwszy plan.

Do produkcji tego wina używa się jedynie ręcznie zbieranych gron najwyższej jakości, pochodzących z kilku stanowisk w obrębie Fels am Wagram. Wyższa temperatura fermentacji (32 ° C) i długi czas pobytu w beczce zapewniają obfite taniny.

Gigamę wytwarza się z soku pozyskanego bez tłoczenia gron (free-run). Wino trafia do najlepszych dębowych beczek francuskich (ok. 50% nowych), w których dojrzewa przez 18-24 miesięcy.

Cena: 199 zł

O PRODUCENCIE:
Weingut Leth to winnica rodzinna, stworzona z pasji Franza i Barbary Leth na początku lat 60. W latach 80. do firmy dołączyli ich synowie – Franz i Eric, a niedawno również wnuk – Franz Junior. Przez lata, dzięki stosowaniu najwyższych standardów jakości, innowacjom i inwestycjom, winnica zdobyła czołową pozycję w regionie. Seria czerwonych win Reserve to potężne, wyśmienite wina z intensywnym, dojrzałym garbnikiem uzyskanym z długiego starzenia w dębowych beczkach i z gwarantowanym potencjałem leżakowania.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s